W związku z diametralnie zmieniającą się sytuacją w Polsce warto ograniczyć czas, który spędzamy w sklepach stacjonarnych. Jednym z najprostszych sposobów, aby to osiągnąć jest jednorazowy zakup większej ilości produktów spożywczych. Oczywiście w takiej sytuacji należy wybierać artykuły spożywcze z długą datą ważności.

Zawsze dbaj o zdrowie

W pierwszej kolejności warto sobie uświadomić, że produkty o długim terminie ważności również mogą być zdrowe. Współcześnie nie jesteśmy skazani na zakup popularnych konserw. Zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i kupując online odnaleźć można ogromną ilość produktów prozdrowotnych, które posiadają bardzo długi termin ważności. Co jeszcze warto wiedzieć o produktach spożywczych?

Niezależnie od tego, jaki rodzaj produktów spożywczych zamierzamy kupić warto zwrócić uwagę nie tylko na zawartość mikro i makroelementów, ale również na indeks glikemiczny. W uproszczeniu im niższy indeks glikemiczny, tym dłużej po spożyciu określonej kategorii produktu nie będziemy głodni. Jest to doskonały sposób aby nie tylko zadbać o swoje zdrowie, ale również o finanse.

Zobacz: https://e-spar.com.pl/kategoria/artykuly-spozywcze/1106

Ryż, kasza i mąka – źródło witamin i minerałów

Oczywiście doskonałą bazą do posiłków, która może być przechowywana przez długi okres czasu w domu jest ryż, różne kasze i mąki. W zależności od kategorii produktu oraz od czasu, który spędził na sklepowej półce tego typu towary mogą być przechowywane w domu przez okres najczęściej od roku do dwóch a nawet trzech lat. Należy pamiętać, że kasze mąki i ryże obejmują bardzo szeroki zakres produktów. Dlatego warto zadbać o jego urozmaicenie.

Zobacz również ᐅ  Ile kosztują usługi detektywa w Warszawie?

W przypadku mąki oprócz klasycznej mąki pszennej warto uposażyć się w tanią mąkę kukurydzianą, ryżowa, czy też mąkę gryczaną. Z kolei wybierając ryż warto postawić na wysokiej jakości odmiany. Może to być ryż Basmanti, czy też ryż jaśminowy. Z kolei w przypadku kasz w mieszkaniu nie może zabraknąć kaszy gryczanej, jaglanej, czy też kaszy jęczmiennej. Może się również zastanowić nad komosą ryżową oraz nad kaszą z pszenicy durum, czyli nad kuskusem.

Nasiona i orzechy – sposób na przetrwanie w domu

Doskonałym pomysłem na urozmaicenie diety jest wyposażenie się w produkty spożywcze typu super food. W tym przypadku doskonale sprawdzą się różnorodne nasiona oraz orzechy. Tego typu produkty podobnie jak kasza i mąki i mogą być przechowywane w domu przez bardzo długi okres czasu. Warto uposażyć się m.in w orzechy włoskie, ziemne, laskowe, czy też orzechy nerkowca. Nie wolno również zapominać o wspaniałym źródle zdrowia jakim są migdały.

Równocześnie w każdym domu powinny znaleźć się nasiona słonecznika, nasiona dyni. Oprócz tego warto zastanowić się nad kupnem smacznych i prozdrowotnych ziaren sezamu, nasion ostropestu, czy też nasionek chia. Innymi produktami wartymi rozważenia są m.in. ziarna kozieradki, czy też nasiona ostropestu. Wszystkie z tych produktów mogą stanowić wspaniałe i prozdrowotne dodatki do przygotowywanych w domu posiłków. Co jeszcze?

Suszone warzywa i owoce

Oczywiście nie chcąc rezygnować z warzyw i owoców również należy się w nie wyposażyć. Do warzyw, które w odpowiednich warunkach mogą być przechowywane przez dłuższy czas zaliczyć można cebulę, ziemniaki, burki, seler, por czy też marchewkę.

Zobacz również ᐅ  Dania jednogarnkowe

Sytuacja jest nieco trudniejsza w przypadku owoców, ale w takiej sytuacji warto sięgnąć po owoce suszone. Alternatywnym rozwiązaniem zarówno dla świeżych owoców, jak warzyw jest wybór produktów mrożonych lub mrożenie ich we własnym zakresie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *