W związku z diametralnie zmieniającą się sytuacją w Polsce warto ograniczyć czas, który spędzamy w sklepach stacjonarnych. Jednym z najprostszych sposobów, aby to osiągnąć jest jednorazowy zakup większej ilości produktów spożywczych. Oczywiście w takiej sytuacji należy wybierać artykuły spożywcze z długą datą ważności.

Zawsze dbaj o zdrowie

W pierwszej kolejności warto sobie uświadomić, że produkty o długim terminie ważności również mogą być zdrowe. Współcześnie nie jesteśmy skazani na zakup popularnych konserw. Zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i kupując online odnaleźć można ogromną ilość produktów prozdrowotnych, które posiadają bardzo długi termin ważności. Co jeszcze warto wiedzieć o produktach spożywczych?

Niezależnie od tego, jaki rodzaj produktów spożywczych zamierzamy kupić warto zwrócić uwagę nie tylko na zawartość mikro i makroelementów, ale również na indeks glikemiczny. W uproszczeniu im niższy indeks glikemiczny, tym dłużej po spożyciu określonej kategorii produktu nie będziemy głodni. Jest to doskonały sposób aby nie tylko zadbać o swoje zdrowie, ale również o finanse.

Zobacz: https://e-spar.com.pl/kategoria/artykuly-spozywcze/1106

Ryż, kasza i mąka – źródło witamin i minerałów

Oczywiście doskonałą bazą do posiłków, która może być przechowywana przez długi okres czasu w domu jest ryż, różne kasze i mąki. W zależności od kategorii produktu oraz od czasu, który spędził na sklepowej półce tego typu towary mogą być przechowywane w domu przez okres najczęściej od roku do dwóch a nawet trzech lat. Należy pamiętać, że kasze mąki i ryże obejmują bardzo szeroki zakres produktów. Dlatego warto zadbać o jego urozmaicenie.

Zobacz również ᐅ  Dania jednogarnkowe

W przypadku mąki oprócz klasycznej mąki pszennej warto uposażyć się w tanią mąkę kukurydzianą, ryżowa, czy też mąkę gryczaną. Z kolei wybierając ryż warto postawić na wysokiej jakości odmiany. Może to być ryż Basmanti, czy też ryż jaśminowy. Z kolei w przypadku kasz w mieszkaniu nie może zabraknąć kaszy gryczanej, jaglanej, czy też kaszy jęczmiennej. Może się również zastanowić nad komosą ryżową oraz nad kaszą z pszenicy durum, czyli nad kuskusem.

Nasiona i orzechy – sposób na przetrwanie w domu

Doskonałym pomysłem na urozmaicenie diety jest wyposażenie się w produkty spożywcze typu super food. W tym przypadku doskonale sprawdzą się różnorodne nasiona oraz orzechy. Tego typu produkty podobnie jak kasza i mąki i mogą być przechowywane w domu przez bardzo długi okres czasu. Warto uposażyć się m.in w orzechy włoskie, ziemne, laskowe, czy też orzechy nerkowca. Nie wolno również zapominać o wspaniałym źródle zdrowia jakim są migdały.

Równocześnie w każdym domu powinny znaleźć się nasiona słonecznika, nasiona dyni. Oprócz tego warto zastanowić się nad kupnem smacznych i prozdrowotnych ziaren sezamu, nasion ostropestu, czy też nasionek chia. Innymi produktami wartymi rozważenia są m.in. ziarna kozieradki, czy też nasiona ostropestu. Wszystkie z tych produktów mogą stanowić wspaniałe i prozdrowotne dodatki do przygotowywanych w domu posiłków. Co jeszcze?

Suszone warzywa i owoce

Oczywiście nie chcąc rezygnować z warzyw i owoców również należy się w nie wyposażyć. Do warzyw, które w odpowiednich warunkach mogą być przechowywane przez dłuższy czas zaliczyć można cebulę, ziemniaki, burki, seler, por czy też marchewkę.

Zobacz również ᐅ  Gorzka czekolada - samo zdrowie

Sytuacja jest nieco trudniejsza w przypadku owoców, ale w takiej sytuacji warto sięgnąć po owoce suszone. Alternatywnym rozwiązaniem zarówno dla świeżych owoców, jak warzyw jest wybór produktów mrożonych lub mrożenie ich we własnym zakresie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *