Jazda na rowerze jest dla jednych codziennym przemieszczaniem na trasie dom – praca – dom, a dla innych weekendową przygodą. Mimo to każdy z cyklistów powinien zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas jazdy. Upadek bowiem może grozić nawet poważnymi kontuzjami, szczególnie na asfaltowych ulicach. Dobrze jest zaopatrzyć się w ochraniacze rowerowe.

Podstawa to bezpieczeństwo

Wraz z spopularyzowaniem się jazdy na rowerze jako takiej sklepy sportowe i rowerowe prześcigają się w dostarczaniu klientom szeregu rozwiązań odzieżowych. Które na pewno trzeba mieć? Podczas jazdy rowerem dobrze jest zaopatrzyć się przede wszystkim w rękawice oraz kask rowerowy. Rękawice ułatwiają przyczepność i łatwiej nam jest trzymać kierownicę, a kask chroni naszą głowę przed ewentualnymi upadkami. Dodatkami często stosowanymi przez entuzjastów jazdy rowerem górskim są nałokietniki i nakolanniki. Minimalizują one obtarcia powstające podczas jazdy na bezdrożach, a w razie upadku chronią przed złamaniami. Kolejną rzeczą poprawiającą bezpieczeństwo jest koszulka czy też cały zestaw do jazdy rowerem. Nie mając odblasków i lamp w rowerze, możemy zaopatrzyć się w odblaskowe koszulki lub w stroje w jaskrawych kolorach. Tak ubrani z pewnością stajemy się widoczniejsi dla innych użytkowników, a tym samym jazda na rowerze jest bezpieczniejsza.

rower pole kask

Ekstremalnie bezpieczni

Dla zwiększenia bezpieczeństwa podczas jazdy, entuzjaści jazdy na rowerach MTB ochraniacze rowerowe stosują niczym zbroję rycerską. Oprócz nakolanników, rękawic, kasków, stosują również stabilizatory pleców lub tylko barków. Jest jeden z ochraniaczy zbudowany z twardego, mocnego, a jednocześnie lekkiego tworzywa chroniący kręgosłup przed ewentualnymi urazami. Tego rodzaju ochraniacze przypominają bardziej akcesoria dla motocyklistów i też od nich zostały zapożyczone. Wraz z rozwojem ekstremalnej jazdy na rowerze, sami uczestnicy odczuli potrzebę stosowania ochraniaczy rowerowych. Firmy produkujące akcesoria rowerowe szybko wychwyciły koniunkturę, dzięki temu obecnie mamy szeroki wybór odpowiednich ochraniaczy na każdą cześć ciała. Tak, na każdą. Można zaopatrzyć się w ochraniacze karku, czy ochraniacze bioder, które wyglądają jak niby zwyczajne spodenki, ale chronią przed skutkami upadków.rower, plaza palma

Zobacz również ᐅ  Szczoteczka elektryczna do zębów - największe zalety

Dobranie odpowiednich ochraniaczy do naszego stylu jazdy zapewnia komfort oraz bezpieczeństwo. Oczywiście wszystko w granicach zdrowego rozsądku. Nie ma potrzeby ubierania pełnej zbroi rowerowej na lekką przejażdżkę po lesie lub po mieście. Jednak ważne jest aby dbać o swoje zdrowie dlatego warto zaopatrzyć się w odpowiednie ochraniacze rowerowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *